Богиня Церера — Богиня врожаю і родючості. Міфологія Давньої Греції

Богиня Церера — Богиня врожаю і родючості. Міфологія Давньої Греції

Церера (за рімською міфологією) — давньоримська богиня, друга донька Сатурну і Реї (у грецькій міфології їй відповідає Деметра). Цереру змальовували прекрасною матроною з фруктами в руках, бо вона вважалася покровителькою врожаю і родючості (разом з Анноною — покровителькою жнив). Єдина донька Церери — Прозерпіна, народилася від Юпітера.
Міф про Цереру і викрадення Прозерпіни став основою Елевсинських містерій, поширених на узбережжі Середземного моря протягом 2000 років. Латинське «caerimonia» («церемонія») сходить до лат. Cerеs Mater. Богиня-мати розшукувала викрадену доньку, у зв’язку з чим — не мала можливість виконувати свою функцію — «давати їжу і життя людству». Від печалі Церери — природа в’янула. Врешті-решт, побоюючись, що життя на Землі може припинитися, Юпітер наказав Плутону повертати з підземелля Прозерпіну до матері на піврока: тоді починається весна і природа розквітає, а з відходом Прозерпіни — Церера засмучується, настає осінь і природа в’яне. Ця Богиня родючості не могла винести вигляду голодної дитини. Церера піклувалася про осиротілих або кинутих дітей.

Міфологія Давньої ГреціїЦерера (Джорджоне, 1510)

Міфологія Давньої ГреціїЦерера з двома німфами
(Франс Снейдерс, 1620—1628)

Міфологія Давньої ГреціїВенера, Амур, Вакх і Церера
(Пітер Пауль Рубенс,1612—1613)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Богиня Церера — Богиня врожаю і родючості. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.

Психея — уособлення душі, дихання. Міфи про царівну Психею розповідають про устремління людської душі.

Сізіф — син царя Еола і Енарети, онук Елліна, брат Кретея, Афаманта, Салмонея і інших Героїв, чоловік Плеяди Меропи, батько Главку, дід Беллерофонта. Міфи малюють Сізіфа хитруном, здатним обдурити навіть богів і вступаючим з ними в конфлікти.

Талфібій — вісник, спартанець, разом з Еврібатом був глашатаєм у Агамемнона, виконуючи його доручення. Талфібій разом із Одіссеєм і Менелаєм збирав військо на Троянську війну.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися