Целери. Міфологія Давньої Греції

Целери. Міфологія Давньої Греції

Целери (в античній історії) — фамільне ім’я багатьох грецьких родів, таких як: Цецілії, Касії, Клавдії, Корнелії, Корвіни, Доміції, Проперції та інші сімейства. З целерів, приналежність яких до певного роду не засвідчена, відоміший римський вершник Публій Целер, що управляв приватною казною імператора Нерона в одній із провінцій Азії. По наказу Нерона в 54 році нашої ери. він отруїв проконсула Азії Марка Юнія Сілана. Крім того, зробив ряд злочинів і вбивств, з приводу яких провінціали збудили проти нього звинувачення. Нерон, не маючи можливості виправдати Целера, затягував, наскільки міг, процес, доки Целер в 57 році не помер, випереджуючи вирок, добровільною смертю.
У царський період римської історії целери складали гвардію з трьохсот громадян, що обиралися з трьох триб: Рамнів, Тиціїв і Люцерів, по ста чоловік від кожної, і були при царі в мирний і військовий час (Лівій і Діонісій). Моммзен бачить у них регулярну кінноту, хоча, за свідченнями деяких давніх істориків, загін целерів складався із піхотинців або із піхотинців і кавалеристів. Командиром целерів був Трибун Целерум, що мав право замінювати царя в народному зібранні і сенаті. На думку Моммзена, таких трибунів було три, причому вони мали значення і положення простих командирів кінноти, відповідаючи військовим трибунам піхоти.

Міфологія Давньої ГреціїВикрадення Європи (Паоло Веронезе, 1578)

Міфологія Давньої ГреціїНаяда і фавн (Франц фон Штук, 1911)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Целери. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.

Керкопи — сини Океана і Тейі, брати-карлики, потворні істоти, хитрі обманщики, що підстерігають мандрівників і оббирають їх.

Корибанти — назва міфічних попередників жерців Кібели або Реї у Фрігії. Супутники і служителі богині, які в дикому натхненні, з музикою і танцями, відправляли служіння Великій Матері богів.

Курети — демонічні істоти, складали разом із Корибантами оточення Великої матері богів Реї-Кібели і немовля Зевса на Криті. Курети врятували Зевса в дитинстві, коли його хотів згубити Кронос, що пожирав своїх дітей.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися