Цефей. Міфологія Давньої Греції

Цефей. Міфологія Давньої Греції

Цефей (Кефей) (за грецькою міфологією) — цар Тегеї в Аркадії, син Алея і Неєри, батько двадцяти синів. Цефей зі своїм братом Амфідамантом брав участь у Поході аргонавтів і в Калідонському полюванні. Геракл попросив Цефея приєднатися до нього зі своїми синами для походу проти Лакедемона. Цефей відмовився, оскільки боявся покинути місто Тегею, побоюючись вторгнення ворога. Тоді Геракл подарував Астеропі, донці Цефея, отриманий їм від Афіни вкладений у мідний глек локон Горгони, який досить було тричі підняти над стінами міста, аби відігнати будь-якого ворога. Цефей і його сини виступили з Гераклом проти Спарти, але у цій експедиції він і майже усі його сини загинули (Аполлодор). Його ім’ям було названо місто Кафій в Аркадії.
Цефей (за грецькою міфологією) — ефіопський цар, син Бела і Анхіної, чоловік Кассіопеї і батько Андромеди (Аполлодор). За рішенням Богині Афіни, після порятунку Андромеди Персеєм, Цефей був перетворений в сузір’я північної півкулі. На зоряному небозводі сузір’я Цефей оточене сузір’ями Малої Ведмедиці, Жирафа, Дракона, Кассіопеї і Лебедя (Ератосфен).

Міфологія Давньої ГреціїВикрадення Європи (Франсуа Буше, 1747)

Міфологія Давньої ГреціїФавн і німфа (Франц фон Штук, 1904)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Цефей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Антігона — донька фіванського царя Едіпа і Іокасти. Супроводжувала вигнаного з Фів сліпого батька у його поневіряннях. Після смерті Едіпа повернулася на батьківщину якраз на початок облоги Фів сім’ю вождями.

Аріаднажриця із острова Наксос, донька царя Криту Міноса і Пасіфаї. Сестра Федри. Аріадна допомогла Тесею зберегти життя і перемогти Мінотавра.

Ахілл — в грецькій міфології один із найбільших Героїв, син царя Пелея, царя мірмідонців і морської богині Фетіди, онук Еака, головний Герой «Іліади».


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися