Цецилій Стацій. Міфологія Давньої Греції

  Цецилій Стацій. Міфологія Давньої Греції

  Цецилій Стацій — римський поет (помер у 174 році до нашої ери), родом з Галії; був рабом. Отримавши волю, зійшовся з Еннієм і Теренцієм, які віднеслись схвально до його перших творів. Написав близько сорока комедій, в яких сильно позначився вплив Менандра. Від п’єс Цецилія збереглась невелика кількість уривків, зібраних у 1564 році Генрі Етьєном і увійшли до видання Меттера «Opera et fragmenta veterum poetarum latinorum» (1713) і у виданні Ribbeck’a «Scaenicae Romanorum poesis fragmenta».

  Міфологія Давньої ГреціїВикрадення Європи (Франсуа Буше, 1732—1734)

  Міфологія Давньої ГреціїПадіння Фаетона (Пітер Пауль Рубенс, 1636)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Цецилій Стацій. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Геракл — національний Герой греків. Син Зевса і смертної жінки Алкмени. Обдарований могутньою силою, виконав найважчі роботи на землі і зробив 12 подвигіви. Спокутав свої гріхи, зійшов на Олімп і досяг безсмертя.

  Гермафродит — син Гермеса і Афродіти. Хлопець надзвичайної краси. Збудив пристрасну любов Німфи Салмакіди. Німфа попрохала богів про вічне єднання з коханим. І боги злили Німфу і Гермафродита в одну двостатеву істоту.

  Дедал — онук афінського царя Ерехфея і син Метіону. У будівельній справі Дедала вважали винахідником пили, тесли і виска. У скульптурі він перший нібито став робити дерев’яні статуї богів з руками, що не прилягали до тулуба, і з відокремленими одна від одної ногами.

  Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Комментарии закрыты.