Бут. Міфологія Давньої Греції

Бут. Міфологія Давньої Греції

Бут (за грецькою міфологією) — син Бога вітрів Борея. Після невдалого замаху на брата Лікурга був вигнаний і оселився на острові Наксос. Займався розбоєм і піратством. Під час одного із набігів — на Фтіотіду у Фессалії, де відбувалось свято на честь Діоніса, Бут викрав і збезчестив Вакханку Короніду. Ображений Діоніс покарав Бута божевіллям, і той кинувся у колодязь (Діодор).

Бут (за грецькою міфологією) — син афінського царя Пандіона і Зевксіппи, брат-близнюк Ерехфея, Філомели і Прокни (Аполлодор; Овідій). Чоловік Хтонії, доньки Ерехтея. Бут — жрець Афіни і Посейдона, засновник жрецького роду Бутадів або Етеобутадів в Афінах. Бут — учасник Походу аргонавтів. Спокушений співом Сирен, Бут кинувся у море, аби допливти до них. Був врятований Афродітою, яка перенесла його в Лілібей і зробила своїм коханим (їх сина звали Ерікс). Бута вважають засновником міста Лілібей на острові Сицилія (Аполлодор).

Міфологія Давньої ГреціїВикрадення Європи (Фелікс Валлотон, 1908)

Міфологія Давньої ГреціїФаетон (Гюстав Моро)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Бут. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Курети — демонічні істоти, складали разом із Корибантами оточення Великої матері богів Реї-Кібели і немовля Зевса на Криті. Курети врятували Зевса в дитинстві, коли його хотів згубити Кронос, що пожирав своїх дітей.

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися