Бротей. Міфологія Давньої Греції

Бротей. Міфологія Давньої Греції

Бротей (за грецькою міфологією) — син фрігійського царя Танталу і Німфи Евріанасси. Він був скульптором і поклонявся Богині Кібели-Реї, чию статую спорудив на горі Сіпіл. Бротей також був гарним мисливцем. За словами Аполлодора він відмовлявся надавати почесті Артеміді, за що Богиня вразила його божевіллям. Увірував, що йому не зашкодить жодне полум’я, Бротей сам кинувся в похоронне вогнище і загинув у вогні.

Бротей (за грецькою міфологією) — син Гефеста і Афіни. Він був такий потворний, що всі сторонились його. Не винісши такого життя Бротей наклав на себе руки, кинувшись у вогонь.

Бротей (за грецькою міфологією) — кулачний боєць, союзник Персея.

Бротей (за грецькою міфологією) — лапіф, вбитий на весіллі Піріфоя Кентавром Грінеєм.

Міфологія Давньої ГреціїЕней на Делосі (Клод Лоррен, 1672)

Міфологія Давньої ГреціїОрфей і Евридіка (Джордж Фредерік Воттс)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Бротей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грифон — напіворел-напівлев, з довгим зміїним хвостом. Образ грифона об’єднує символіку орла (швидкість) і лева (сила, відвага). Поєднання двох найголовніших сонячних тварин вказує на загальний сприятливий характер істоти — грифон втілює Сонце, силу, пильність, відплату.

Дріади — божества дерев, мешканки лісів і гаїв. За віруваннями греків, Дріади — доньки Зевса і дерев, жили і вмирали разом з деревом.

Емпуса — демонічна істота з ослячими ногами, чудовисько з оточення Гекати, що нагадує багатьма рисами вампіра, що висмоктує ночами кров у сплячої людини.

Єхидна — чудовисько, напівдіва-напівзмія, донька Форкіса і Кето, онучка землі Геї і моря Понта.

Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися