Бронт. Міфологія Давньої Греції

  Бронт. Міфологія Давньої Греції

  Бронт (за грецькою міфологією) — один із Кіклопів, син Геї і Урану. У міфологічному оповіданні Аполлодора «Бібліотека» вказано, що ще маленькою дівчинкою Артеміда з’явилась у Кіклопів в кузні, аби вони викували їй лук і стріли. Бронт посадив її собі на коліна і погладив по голові. Артеміда прийшла в лють від такого неналежного звернення і вирвала з грудей Бронта жмут волосся. Причому ця лисина залишилася у нього до самої смерті. Кіклопи — сини Урану і Геї. Титан з єдиним великим оком, що горить, втілював собою грозову хмару з блискавками. На пряму причетність Кіклопів до атмосферного явища грози вказують їх імена: Бронт (Грім), Стероп (Блискавка) і Арг (Спалах). За вороже відношення до батька Кіклопи були скинуті у земну безодню, що відповідає міфу, в основі якого уявлення про зникнення в землі блискавки, прорізаючої хмари і повітря. За безпосередньої допомоги Кіклопів Крон розправився із Ураном, а згодом вони ж допомогли Зевсові здолати Крона. Зевс використовув виготовлені Кіклопами блискавки і громові стріли.

  Бронт (за грецькою міфологією) — у Орфічних гімнах смертна людина, породжена Гемерою і Ефіром.

  Міфологія Давньої ГреціїЕней на Делосі (Клод Лоррен, 1671)

  Міфологія Давньої ГреціїОрфей і Евридіка (Джордж Фредерік Воттс)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Бронт. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.

  Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

  Горгульї — нижчі демонічні крилаті божества, посередники між Богом і людьми. Горгульї — втілення узагальненого уявлення про невизначену божу силу, злу або милостиву, визначаючу долю людини.

  Грайі — старі, або жінки, що втілювали старість. Мешкали неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони охороняли. Грайі мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Комментарии закрыты.