Брітомартіда. Міфологія Давньої Греції

Брітомартіда. Міфологія Давньої Греції

Брітомартіда (за грецькою міфологією) — Німфа, донька Зевса, супутниця Артеміди. Богиня Криту, покровителька мисливців, рибалок і моряків. Відома своєю цнотливістю. У неї закохався Мінос і став її домагатися. Спочатку Брітомартіда ховалася від нього в густій зелені, згодом він довго переслідував її у скелястих горах і долинах. Нарешті вона не витримала і у відчаї кинулась в море, але потрапила у сіті рибаків і була врятована ними (звідси її друге ім’я Діктея (або Діктінна)), що, ймовірно, вказує на версію зникнення в морі місяця. Центром культу Брітомартіди служила Кідонія, звідки цей культ перейшов в Лаконію, Спарту, Егіну (тут вона називалася Афеєю) та інші острова Середземного моря. После порятунки за допомогою риболовної сітки Брітомартіда стала протегувати не лише мисливцям, але і рибакам, і морякам. За Каллімахом вона ототожнювалась з Артемідою.

Міфологія Давньої ГреціїМеркурій закликає Енея залишити Карфаген
(Джованні Баттіста Тьєполо,1757)

Міфологія Давньої ГреціїОрфей і Евридіка (Нікола Пуссен, 1648)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Брітомартіда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.

ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися