Бузіг. Міфологія Давньої Греції

Бузіг. Міфологія Давньої Греції

Бузіг (за грецькою міфологією) — Герой, родом із Елевсіна, якому приписують приручення биків: вперше надів на бика винайдене ним ярмо і почав обробляти поле (Вергілій). Бузігу також приписували введення багатьох аграрних звичаїв і релігійних обрядів на честь Персефони-Кори і Деметри. Бузіг вважався засновником афінського жрецького роду Бузігів, обов’язком якого було починати оранку на священній ділянці на схилі Акрополя. Під час священної оранки члени роду вибухали прокльонами. Оранку Бузігій («бичаче ярмо») афіняни справляли біля підніжжя Пелія як священне свято. За оповідями, жрець Бузіг був тим афінянином, якому Демофонт віддав Палладіон на збереження.

Міфологія Давньої ГреціїЯвлення Венери Енею як мисливиці
(П’єтро да Кортона, 1631)

Міфологія Давньої ГреціїУ присутності богів Юпітер дає безсмертя Психеї
і святкує її брак з Еросом (Моріс Дені, 1908)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Бузіг. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агдістіс — жахлива двостатева істота. Фрігійський міф розповідає, що одного дня сім’я сплячого Зевса витекло на землю, запліднило її і народилася страшна нелюдська істота Агдістіс. Його руйнівна сила не влаштовувала богів.

Амазонки — жінки-воячки, що ведуть свій рід від бога війни Ареса і Наяди Гармонії. У битвах з амазонками брали участь Беллерофонт, Геракл і Тесей. Під час Троянської війни амазонки билися на стороні Трої.

Бореади — крилаті сини Бога північного вітру Борея і Оріфії, доньки афінського царя Ерехфея. Подібно до батька, Бореади втілювали вітри, їх дії були швидкі і стрімкі. Учасники Походу аргонавтів. Під час походу вони звільнили Фінея — мужа Клеопатри від гарпій, що терзали його.

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися