Бореади. Міфологія Давньої Греції

Бореади. Міфологія Давньої Греції

Бореади (за грецькою міфологією) — крилаті сини Калаїд і Зет Бога північного вітру Борея і Оріфії, доньки афінського царя Ерехфея, брати Клеопатри і Хіони (Аполлодор). Подібно до батька, Бореади втілювали вітри, їх дії були швидкі і стрімкі. Бореади — учасники Походу аргонавтів. Під час походу вони звільнили Фінея від гарпій, що терзали його (Аполоній Родоський). За іншим міфом, Бореади звільнили свою сестру Клеопатру і її синів, яких закувала у ланцюги друга дружина Фінея (Аполлодор). Під час перебування аргонавтів на острові Кеос Бореади наполягли на продовженні походу, не чекаючи Геракла, що відправився шукати зниклого Гіласа. У давній версії міфу, Бореади були вбиті Гераклом на острові Тенос, який тим самим помстився за те, що його покинули на Кеосі (Аполоній Родоський). На їх могилі Геракл встановив два камені, які ворушилися і звучали, коли дув північний вітер (Гігін). За іншим міфом, Бореади загинули, як і було передбачено: через те, що не змогли наздогнати всіх гарпій. Згідно деяким оповідям, Бореади загинули, переслідуючи гарпій. Проте є згадки, що на похоронних іграх по Пелію, які відбулися після завершення плавання, Зет переміг в довгому бігу, а Калаїд переміг в подвійному бігу.

Міфологія Давньої ГреціїАпполон і Діана, які б’ють дітей Ніобеї
(Валентин Серов)

Міфологія Давньої ГреціїЕней рятує свого батька з полум’я Трої
(Еммануел Заіріс)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Бореади. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Прозерпіна — в давньоримській міфології Богиня підземного царства, що відповідає старогрецькій Персефоні, донька Юпітера і Церери, племінниця і дружина Плутона.

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із древніх, але був мало поширений у Греції.

Сатурн (за римською міфологією) — одвічний давньоримський бог, культ якого був одним із найпоширеніших в Італії. Відповідає грецькому Кроносу.

Стікс — старша донька Океана і Тефіди, божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку.

Селена — одне із божеств, відоме також під ім’ям Мене. Селена, в грецькій міфології уособлення місяця, донька Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Еос.

Тефіда — вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує. Одне із прадавніх божеств, Титаніда, донька Геї і Урану, сестра і дружина Океана, мати потоків, річок і трьох тисяч Океанід.

Тітон — божество світла, спочатку, власне «полудень» (Лікофрон), «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло».

Тіхе — божество випадку. Не зустрічається в класичній міфології, створено в епоху еллінізму як свідоме протиставлення давньому уявленню про незмінну долю.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися