Бізант. Міфологія Давньої Греції

Бізант. Міфологія Давньої Греції

Бізант (за грецькою міфологією) — глава переселенців з Мілета, що заснували в 658 році до нашої ери місто Візантія (Бізантія), його епонім. Син Посейдона і Кероесси, доньки Іо та Зевса (Діодор). Облаштувати місто Бізанту допомагали Аполлон і Посейдон. Бізант відбив напад на Візантію фракійського царя Гемоса і переслідував ворога до найвіддаленіших районів Фракії. У його відсутність на місто напав новий ворог — скіфський цар Одріс. Дружина Бізанта Фідалея і інші жінки врятували Візантію, закидавши табір ворога отруйними зміями (Цецилій). За деякими джерелами батьком Бізанта був легендарний мегарський цар Ніс, засновник Нісеї, син Пандіона II і Пілії. Чоловік Аброти і батько Евріноми, дід Беллерофонта.

Міфологія Давньої ГреціїКупання Діани з Актеоном і Каллісто
(Рембрандт)

Міфологія Давньої ГреціїВенера вручає зброю Енею
(Нікола Пуссен, 1639)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Бізант. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Персефона — донька Зевса і Деметри (або Цецери), дружина Плутона (або Аїда), грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх. У римській міфології їй відповідає Прозерпіна.

Піфо — Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу.

Плутон — Бог підземного царства і смерті, що носив у греків також ім’я Аїд. За оповіддю, Плутон був братом Зевса і Посейдона.

Плутос — Бог багатства і достатку, син Деметри і Іасіона, що народився на Криті.

Посейдон — володар морів. Син Кроноса (або Сатурну) і Реї, брат Зевса. Після перемоги над Титанами, при розділі панування над світом, став володарем морів. У римській міфології йому відповідає Нептун.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися