Біант. Міфологія Давньої Греції

Біант. Міфологія Давньої Греції

Біант (за грецькою міфологією) — аргосський Герой, син Аміфаона і Ідомінеї, брат віщуна Meлампа. Біант сватався у Перо, доньки пілосського царя Нелея, який обіцяв видати свою доньку за того, хто дасть йому прекрасних биків фессалійського царя Іфікла (Гомер, «Одіссея»). Спроби Біанта викрасти биків, яких охороняв собака, були невдалими. Тоді Меламп вирішив допомогти брату, хоча і знав, що за це втратить волю. Він був захоплений у момент здійснення крадіжки, закутий і кинутий до темниці. Розуміючи мову тварин, Меламп дізнався від черв’яків-деревоточців, що будинок, де він перебував в ув’язненні, повинен завалитись, і попросив перевести його в інше місце. Незабаром будинок завалився. Іфікл, переконавшись у пророчому дарі Мелампа, звільнив його і сам віддав биків Біанту, який одружився після цього на Перо (варіант: Меламп отримав стада для Біанта від Філака — батька Іфікла за те, що вилікував його сина від безпліддя (Аполлодор)). Після смерті Перо Біант взяв дружиною Лісіппу, одну із доньок аргосського царя Прета. Род Біанта назвали Нелеїдамі. Його ім’ям названа річка Біас в Мессенії.

Біант (за грецькою міфологією) — один із синів Пріама (Аполлодор).

Біант (за грецькою міфологією)— один із женихів Пенелопи (Аполлодор).

Біант (за грецькою міфологією)— син Мелампода і Іфіаніри (міфи Арголіди).

Біант (за грецькою міфологією) — син Парфенопея (міфи Аркадії).

Біант (за грецькою міфологією)— афінянин, учасник Троянської війни (міфи Аттики).

Біант (за грецькою міфологією) — цар Мегари. Вбитий своїм племінником Піласом (міфи Мегаріди).

Біант (за грецькою міфологією) — пілосець, учасник Троянської війни (міфи Мессенії).

Міфологія Давньої ГреціїКупання Діани (Рембрандт, 1631)

Міфологія Давньої ГреціїЄлена на стіні Трої (Гюстав Моро, 1885)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Біант. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.

Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду.

Музи — Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемозіни.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися