Беот. Міфологія Давньої Греції

Беот. Міфологія Давньої Греції

Беот (за грецькою міфологією) — син Посейдона і Меланіппи, брат-близнюк Еола. Беот з братом народились в гробниці, куди їх матір заточив засліпивши вихователь Десмонт, дізнавшись, що вона вагітна. Новонароджених віднесли до гори Пеліон на поживу звіру. Їх урятував пастух, який згодом передав дітей Феано, дружині ікарійського царя Метапонта. Ненавмисно вбивши своїх братів, Беот і Еол втекли до пастуха, що врятував їх у дитинстві, де їм з’явився Посейдон і відкрив таємницю їх народження. Брати вирішили звільнити свою матір, яка до цього часу була в гробниці і помститися Десмонту. Посейдон повернув Меланіппі зір і вони втрьох відправились в Ікарію. Метапонт, дізнавшись всю історію, одружився на Меланіппі і зробив братів своїми спадкоємцями. Все йшло добре, доки через декілька років Метапонт не вирішив знов одружитися і не вигнав Меланіппу. Беот і Еол, вбивши нову царицю, змушені були відмовитись від царювання і втекли. Притулок вони знайшли у свого діда Еола, який віддав братам південну частину свого царства і з того часу місцеві мешканці стали називатись беотійцями, а правителя в Беотії стали називати беотархом.

Міфологія Давньої ГреціїДіана і Актеон (Зінаїда Серебрякова, 1916—1917)

Міфологія Давньої ГреціїПарис і Єлена (Жак Луї Давид, 1788)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Беот. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Еринії — страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі, переважно вони є месницями за порушення освячених природою родинних прав. Доньки Землі і Мороку. У римській міфології — Фурія.

Ерот — Бог кохання, що розумівся як особливе світове божество і як супутник і помічник Афродіти.

Зевс — наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей. Син Кроноса (Сатурну) і Реї, муж Гери. У римській міфології йому відповідає Юпітер.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися