Бітон. Міфологія Давньої Греції

Бітон. Міфологія Давньої Греції

Бітон (за грецькою міфологією) — аргосський хлопець. Його матір’ю була Кідіппа, жриця Богині Гери Аргосської, брат Клеобіса. Геродот і Павсаній розповідають, що брати славились великою силою. Одного дня їх матері настав час виконати обряд, а білих биків для священної колісниці забули пригнати з пасовиська. Бітон і Клеобіс самі впряглися до колісниці і тягнули її до храму близько восьми кілометрів. Їх мати, зворушена коханням синів, звернулась до Гери із молитвою дарувати її дітям найвище благо, доступне людям. Бітон і Клеобіс заснули тут же в храмі і більше не прокидались. Після цього люди говорять, що улюбленці Богів вмирають молодими. Геродот викладає цю легенду в переказі мудреця і мандрівника Солона, що відвідав Кіпр, Єгипет і Лідію, при описі його зустрічі і бесіди з лідійським царем Крезом.

Міфологія Давньої ГреціїНапівлежача Діана (Лукас Кранах Старший, 1515)

Міфологія Давньої ГреціїДіана і Актеон (Лукас Кранах Старший, 1518)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Бітон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геба (за грецькою міфологією) — Богиня вічної юності, уособлення розквіту людського життя, донька Зевса і Гери.

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.

Геката
— Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися