Бавкіда і Філемон. Міфологія Давньої Греції

  Бавкіда і Філемон. Міфологія Давньої Греції

  Бавкіда і Філемон (за грецькою міфологією) — побожне подружжя з Фрігії. Одного дня селище, де жило подружжя, відвідали під виглядом мандрівників Зевс і Гермес, але ні в один із будинків їх не пустили. Лише Бавкіда і Філемон гостинно відчинили двері своєї оселі і поділилися усім, що мали. Боги покарали усіх мешканців селища затопивши їх будинки. Лише хатина Бавкіди і Філемона вціліла і перетворилась на прекрасний храм, жерцями якого і стало подружжя. У винагороду за гостинність, Боги виконали бажання Бавкіди і Філемона, нагородивши їх довголіттям і давши їм можливість померти одночасно. Коли настав час смерті, Бавкіда і Філемон перетворились на дерева, зростаючі з одного кореня, але Філемон — на дуб, а Бавкіда — на липу. Мешканці Фрігії почитали ці дерева, прикрашаючи їх вінками (Овідій).

  Міфологія Давньої ГреціїДіана (Корреджо, 1519)

  Міфологія Давньої ГреціїЕдіпа знімають з дерева
  (Жан-Франсуа Мілле, 1847)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Бавкіда і Філемон. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Афродіта — Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю. Донька Зевса і Діани, що сталася ніби то з морської піни. У римській міфології їй відповідає Венера.

  Борей (за грецькою міфологією) — Бог північного вітру, син Титанідів Астрея (зоряного піднебесся) і Еос (ранішньої зорі), брат Нота, Зефіра і Геспера.

  Венера — в римській міфології Богиня садів, краси і любові, ототожнювалася з матір’ю Енея Афродітою. Венера була не лише богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян.

  Вікторія (за римською міфологією) — Богиня перемоги, що спочатку мала назву Віка Поту. Відповідає грецькій Нікі.

  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.