Бог Бахус (Лібер) — Бог-заступник виноградників, виноробства і вина

  Бог Бахус (Лібер) — Бог-заступник виноградників, виноробства і вина

  Бахус (за рімською міфологією) — Бог-заступник виноградників, виноробства і вина, що почитався під ім’ям Лібера. Його дружиною була богиня Лібера, що допомагала виноградарям і виноробам. Свято на честь цієї подружньої пари святкувалося 17 березня і називалося лібералії. У містах цього дня, окрім урочистих жертвопринесень, влаштовувалися театральні вистави, а в сільській місцевості він знаменувався веселими ходами, жартами, танцями і гулянками з достатком узливань Бахусу-Ліберу, що звільняє людину від усіляких турбот своїм дивним напоєм, і його добрій і прекрасній дружині Лібері. Під час лібералії приносилися жертви і богині Церері. Святилище Лібера і Лібери було в храмі Церери. Культ Бахуса-Лібера був дуже близький до культу грецького Діоніса.

  Міфологія Давньої ГреціїДитинство Бахуса
  (Адольф-Вільям Бугро, 1884)

  Міфологія Давньої ГреціїХлопчик Бахус (Гвідо Рені, 1615—1620)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Бог Бахус (Лібер) — Бог-заступник виноградників, виноробства і вина

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

  Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

  Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.

  Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

  Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.