Автолік. Міфи Давньої Греції

Автолік (за грецькою міфологією) — фессалієць з Трікки, що брав участь зі своїми братами Деілеонтом і Флогієм в поході Геракла проти амазонок, а згодом в Поході аргонавтів.

Автолік (за грецькою міфологією) — спритний розбійник, що мешкав поблизу Парнасу, «самий злодійкуватий з людей і великий клятвопорушник», син Гермеса і Хіони, батько Антіклеї — матері Одіссея. Автолік отримав від свого батька Бога Гермеса дар шахрайства, здатність бути невидимим або приймати будь-який образ. Ім’я Автолік перекладається з грецької «сам вовк» або «уособлення вовка», що вказує на тотемні коріння образу Героя. Автолік викрав стада Сізіфа, останній викрив його і в покарання збезчестив його доньку Антіклею, яка незабаром була видана заміж за Лаерта. Цією розповіддю кікліки, а згодом трагіки пов’язали трьох найбільших міфічних хитрунів: Автоліка, Сізіфа і Одіссея: останній виявляється сином Сізіфа і онуком Автоліка. Автолік також вкрав кобил і мулів Евріту, що зійшло йому з рук, оскільки Евріт запідозрив в цій крадіжці Геракла. Однією з найвідоміших витівок Автоліка була крадіжка знаменитого шлему Амінтора. Автоліка вважали майстром у боротьбі. Він навчив боротьбі Геракла.

Міфологія Давньої ГреціїДіана і Актеон (Якоб Йорданс, 1640)

Міфологія Давньої ГреціїЄдинороги (Гюстав Моро, 1885)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Автолік. Міфи Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися