Авліда. Міфи Давньої Греції

Авліда. Міфи Давньої Греції

Авліда (у давнину) — місто на Евріпосі в Беотії, що було пунктом для збору флоту, що вирушав проти Трої. Містом стоянки слугувала ближня, майже кругла бухта. Беотія— найобширніша із країн середньої Греції. Південно-західний берег Беотії омивається водами затоки Коринфа, так званим Алкіоновим морем, східний же берег віддокремлений від острова Евбеї не широкою протокою, яка звужується якраз навпроти середини острова у вузький канал, так званий Евріпос, через який був збудований міст, що існував ще в старовині, у 410 рік до нашої ери.

Міфологія Давньої ГреціїЄдинороги (Гюстав Моро, 1887—1888)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон і Діана (Альбрехт Дюрер, 1502)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Авліда. Міфи Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.

Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися