Аверно. Міфи Давньої Греції

Аверно. Міфи Давньої Греції

Аверно («базпташине») — озеро в Італії, поблизу Кумі, Путеолі і Байі, завглибшки до 60 м і майже з усіх боків оточене крутими висотами. Його шкідливі випари, за переказами, вбивали пролітаючих птахів. Тут нібито Гомер зійшов у підземний світ. Тут був гай Гекати і гроти знаменитої кумської Сибіли, ім’я якої і до сьогодення належить одному гроту на південному березі Авернського озера. Агріппа наказав в царювання Августа зрубати густі ліси і провести тунель через Кокцей до Кумі, завдяки чому було встановлено сполучення між Лукріновим озером і морем. Але вулкан Monte Nuovo, що утворився поблизу, майже абсолютно зруйнував тунель.

Міфологія Давньої ГреціїКупання Діани (Антуан Ватто, 1715—1716)

Міфологія Давньої ГреціїСмерть Дідони (Джованні Баттіста Тьєполо)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Аверно. Міфи Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Персей — син Зевса і Данаї, доньки аргосського царя Акрісія. Здолав медузу Горгону і врятував Андромеду від домагань дракона.

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.

Психея — уособлення душі, дихання. Міфи про царівну Психею розповідають про устремління людської душі.

Сізіф — син царя Еола і Енарети, онук Елліна, брат Кретея, Афаманта, Салмонея і інших Героїв, чоловік Плеяди Меропи, батько Главку, дід Беллерофонта. Міфи малюють Сізіфа хитруном, здатним обдурити навіть богів і вступаючим з ними в конфлікти.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися