Аттика. Міфологія Давньої Греції

Аттика. Міфологія Давньої Греції

Аттика («прибережна країна») — у давнину південно-східна область середньої Греції, яка межувала на півночі з Беотією, на заході з Мегарою, а південь і схід Аттики був морським узбережжям. Населення країни належало в давнину до іонійського племені. Мешканці називали себе автохтонами, тобто корінними, оскільки їх предки сталися безпосередньо із землі країни і з незапам’ятних часів земля була у їх безперервному володінні. Як всі іонічні народи, мешканці Аттики мали чотири клани або класи (філи): гелеонтів (благородних), гоплитів (воїнів), егикоріїв (пастухів) і ергадіїв (землеробів). За переказами, в країні з незапам’ятних часів існувало дванадцять самостійних міст, які були зібрані Тесеєм в одне політичне ціле, столицею якого стало місто Афіни. У політичному відношенні Аттика була у давнину найбільш централізованою областю Греції. Головне місто було не лише місцеперебуванням адміністрації, але й суда, рівно і народних зібрань, у руках яких із часу демократичних реформ, розпочатих Клісфеном, зосередилось верховне вирішення усіх державних справ. Значення, яке Аттика завдяки своєму головному місту Афіни, мала у політичному і культурному житті Давньої Греції, може бути оцінено лише у зв’язку із викладом загальної історії Греції.

Міфологія Давньої ГреціїДіана, Ендіміон і Сатир (Карл Брюллов, 1849)

Міфологія Давньої ГреціїДаная (Йоахим Ейтевал)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Аттика. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геракл — національний Герой греків. Син Зевса і смертної жінки Алкмени. Обдарований могутньою силою, виконав найважчі роботи на землі і зробив 12 подвигіви. Спокутав свої гріхи, зійшов на Олімп і досяг безсмертя.

Гермафродит — син Гермеса і Афродіти. Хлопець надзвичайної краси. Збудив пристрасну любов Німфи Салмакіди. Німфа попрохала богів про вічне єднання з коханим. І боги злили Німфу і Гермафродита в одну двостатеву істоту.

Дедал — онук афінського царя Ерехфея і син Метіону. У будівельній справі Дедала вважали винахідником пили, тесли і виска. У скульптурі він перший нібито став робити дерев’яні статуї богів з руками, що не прилягали до тулуба, і з відокремленими одна від одної ногами.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися