Атлантиди. Міфологія Давньої Греції

  Атлантиди. Міфологія Давньої Греції

  Атлантиди (за грецькою міфологією) — сім доньок Атласу і Плейони (Гесперіди): Майя, Електра, Тайгета, Астеропа, Меропа, Алкіона і Келена. Налічували до п’ятнадцяти Атлантид, додаючи сюди виховательок Бахуса, доньок наксосського царя Лікурга, взятих ніби то на Олімп Зевсом за їх піклування про його сина. Цих виховательок Бахуса і назвали Плеядами, тому що вони доньки Плейони. Атлантид же по матері звали ще Гесперідамі, разом з матір’ю переслідуваними Оріоном.

  Міфологія Давньої ГреціїПолювання Діани (Арнольд Беклін, 1896)

  Міфологія Давньої ГреціїДаная (Рембрандт, 1643)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Атлантиди. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

  Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.

  Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

  Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Комментарии закрыты.