Атлант. Міфологія Давньої Греції

Атлант. Міфологія Давньої Греції

Атлант («той, що підтримує») (за грецькою міфологією) — Титан, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Давні вважали, що він підтримував небесне склепіння біля саду Гесперід в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів. Найбільш відомою подією в його житті була зустріч з Гераклом, посланим царем Ерісфеєм до Гесперід за яблуками вічної молодості, які вони охороняли і які були даровані Геєю на весілля Гери і Зевса. Атлант взявся принести їх Гераклу, якщо той замість нього ненадовго потримає небозвід. Повернувшись з яблуками, Титан запропонував доставити їх Ерісфею, адже Геракл добре виконував роботу. Герой для вигляду погодився, але попрохав атланта тимчасово потримати ношу, доки він не зробить подушку і не підкладе її під піднебесся, після чого втік, залишивши обдуреного Атланта виконувати свій борг наодинці. В римській міфології Атлантові відповідає Титан Атлас.

Міфологія Давньої ГреціїАтлас перетворюється на камінь
(Едвард Коулі Берн-Джонс, 1878)

Міфологія Давньої ГреціїАтлас і Гесперіди (Джон Сингер Сарджент, 1922—1925)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Атлант. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися