Астрей. Міфологія Давньої Греції

Астрей. Міфологія Давньої Греції

Астрей (зоряний) (за давньогрецькою міфологією) — божество зоряного піднебісся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра. Проте інші історики і міфографи були схильні до того, що Астрей був Гігантом, нащадком Тартар і Геї.

Міфологія Давньої ГреціїДаная (Анрі Фантен-Латур)

Міфологія Давньої ГреціїДіана і Актеон (Тиціан, 1559)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Астрей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гермафродит — син Гермеса і Афродіти. Хлопець надзвичайної краси. Збудив пристрасну любов Німфи Салмакіди. Німфа попрохала богів про вічне єднання з коханим. І боги злили Німфу і Гермафродита в одну двостатеву істоту.

Дедал — онук афінського царя Ерехфея і син Метіону. У будівельній справі Дедала вважали винахідником пили, тесли і виска. У скульптурі він перший нібито став робити дерев’яні статуї богів з руками, що не прилягали до тулуба, і з відокремленими одна від одної ногами.

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися