Астрея. Міфологія Давньої Греції

Астрея. Міфологія Давньої Греції

Астрея (за грецькою міфологією) — донька Зевса і Феміди, Богиня справедливості, сестра Соромливості, що мешкала серед щасливих людей золотого століття. Згодом зіпсованість людських вдач змусила Астрею залишити Землю і вознестися на піднебесся (Ювеналій), де її шанували під ім’ям сузір’я Діви (Овідій). За іншою версією міфу, сузір’ям Діви стала інша донька Зевса і Феміди Діку — Богиня правди і справедливої відплати, нерідко ототожнювана з Астреєю (Ератосфен). Арат називає її донькою Астрея. Вона покинула Землю, за словами Овідія, у залізному столітті, а за словами Арата — у бронзовому. З того часу вона під ім’ям Діви сяє як сузір’я Зодіаку.

Міфологія Давньої ГреціїДаная (Корреджо, 1531)

Міфологія Давньої ГреціїДіана і Каллісто (Тиціан, 1559)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Астрея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аякс — ім’я двох учасників Троянської війни. Обидва воювали під Троєю як претенденти на руку Єлени. В «Іліаді» вони часто разом і порівнюються з двома могутніми левами або биками.

Беллерофонт — один із головних Героїв старшого покоління, син царя Коринфа Главку (за іншими джерелами, бога Посейдона), внук Сізіфа. Первинне ім’я Беллерофонта — Гіппоной.

Гектор — один із головних Героїв Троянської війни. Герой був сином Гекуби і Пріама — царя Трої. За переказами, він вбив першого грека, що ступив на землю Трої.

Геракл — національний Герой греків. Син Зевса і смертної жінки Алкмени. Обдарований могутньою силою, виконав найважчі роботи на землі і зробив 12 подвигіви. Спокутав свої гріхи, зійшов на Олімп і досяг безсмертя.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися