Астіанакт. Міфологія Давньої Греції

Астіанакт. Міфологія Давньої Греції

Астіанакт (за грецькою міфологією) — маленький син троянського царевича Гектора і його дружини Андромахи. Справжнє ім’я хлопчика було Скамандрій. Астіанактом («владикою міста») його прозвала Троя з поваги до Гектора. Після взяття Трої ахейцями вожді за пропозицією Одіссея прийняли рішення знищити рід Пріама. Остаточно доля Астіанакта була вирішена, коли віщун Калхант передбачив, що якщо дитя залишиться живим, то з часом він помститься за своїх батьків і за місто. Всі грецькі царі намагалися відхилитися від здійснення дітовбивства. Тоді Одіссей скинув Астіанакта з міської стіни (Еврипід). За іншою версією, Неоптолем, якому при поділу здобичі дісталася Андромаха, вдова Гектора, вихватив у неї дитя і кинув із скелі. Деякі говорять, що Астіанакт зістрибнув із стіни і розбився, коли Одіссей оголошував про пророкування Калханта, волаючи до Богів для виправдання жорстокого обряду. Інші стверджують, що Астіанакту вдалося врятуватися і з часом він відновив Трою і заснував багато нових міст в Малій Азії.

Міфологія Давньої ГреціїЦефал і Прокріда, возз’єднані Діаною
(Клод Лоррен, 1645)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон переслідує Дафну (Обрі Бердслей, 1896)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Астіанакт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися