Астерія. Міфологія Давньої Греції

Астерія. Міфологія Давньої Греції

Астерія (за грецькою міфологією) — зоряне божество, донька Титана Коя і Феби, сестра Лето. Дружина Перса, мати Гекати. Зевс намагався її спокусити, перетворився на орла і переслідував її, і вона, рятуючись від переслідувань, прийняла образ перепелиці і кинулася в море. Її ім’ям названо місто Астерія. В іншому варіанті, коли вона відмовила Зевсу, а той перетворив її на перепелицю і кинув у море, з’явився плавучий острів Ортигія («перепелиця»). За іншою версією, вона стала каменем і довго пробула під водою, а пізніше перетворилася на острів. Цей острів потім став іменуватися Ортигією, а пізніше — Делосом. За Мусеєм, Зевс оволодів нею, і вона народила від нього Гекату, і Зевс видав її заміж за Перса. За іншою версією, вона рятувалася від Посейдона. За Каллімахом, просто впала зіркою з неба.

Завітайте на сторінку Титани та дізнайтеся про загальну інформацію титанів.

Астерія (за грецькою міфологією) — одна з амазонок, вбитих Гераклом, який полював за поясом Іпполіти.

Міфологія Давньої ГреціїЦефал і Прокрида (Жан-Оноре Фрагонар)

Міфологія Давньої ГреціїЦерера між Вакхомі Венерою (Йоахим Ейтевал)

Астерія. Міфологія Давньої Греції

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.

Немейський лев — породження Тифона і Єхидни, страхітливий хижак, який спустошував арголідську долину. Тіло було невразливе до будь-яких ударів. Він нападав на мешканців Арголіди і нищив їхні отари.

Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися