Асоп. Міфологія Давньої Греції

Асоп. Міфологія Давньої Греції

Асоп (за грецькою міфологією) — річковий Бог, син Океана і Тефіди (за Аполлодором), Посейдона і Німфи Перо (за Акусілаєм). За іншими версіями — син Зевса і Евріноми. Був одружений на Метопі, донці річкового Бога Ладона, яка народила йому дванадцять доньок і двох синів, — Ісмена і Пелагонта. У різний час Зевс, Посейдон і Аполлон викрадали асопових доньок. Але, лише коли зникла його молодша донька Егіна, Асоп відправився на пошуки. Власне, найбільшою популярністю користується історія про викрадання Зевсом-громовержцем Егіни. У Коринфі він дізнався від Сізіфа, що викрадачем був Зевс, і, палаючи спрагою помсти, знайшов громовержця в лісі обіймаючим Егіну. Від гніву Асоп вийшов з берегів. Зевс, будучи неозброєним, ганебно сховався в чагарниках, де перетворився на камінь і пролежав так, доки Асоп не сховався. І, лише пробравшись на Олімп і відчувши себе в безпеці, Зевс став метати в Асопа блискавки. Перуни Зевса зупинили Асопа і йому довелося повернути води до русла. До цього часу в річці Асоп зустрічається згасле вугілля. Егіна народила Зевсові сина на ім’я Еак, а Сізіф був покараний Зевсом за розкриття божих таємниць.

Міфологія Давньої ГреціїЦефал і Аврора (Нікола Пуссен, 1630)

Міфологія Давньої ГреціїЦерера, Планети (Ерте)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Асоп. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пан — польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів дарма пророцтва, вважався сином вісника Гермеса і онуком Кроноса (Сатурну). У римлян йому відповідає Фавн.

Персефона — донька Зевса і Деметри (або Цецери), дружина Плутона (або Аїда), грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх. У римській міфології їй відповідає Прозерпіна.

Піфо — Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу.

Посейдон — володар морів. Син Кроноса (або Сатурну) і Реї, брат Зевса. Після перемоги над Титанами, при розділі панування над світом, став володарем морів. У римській міфології йому відповідає Нептун.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися