Грецька богиня Артеміда — Богиня полювання. Міфологія Давньої Греції

Грецька богиня Артеміда — Богиня полювання. Міфологія Давньої Греції

Артеміда (за грецькою міфологією) — Богиня полювання. Етимологія слова «артеміда» не з’ясована до сьогодні. Деякі дослідники вважали, що ім’я Богині в перекладі з грецької мови означало «ведмедяча Богиня», інші — «владичиця» або «вбивця». Артемида — донька Зевса і Богині Лето, сестра-близнюк Аполлона, що народилася на острові Астрерія в Делосі. За переказами, Артеміда, озброєна луком і стрілами, проводила свій час в лісах і горах в оточенні вірних Німф — своїх постійних супутниць, які, подібно до Богині, дуже любили полювати. Не дивлячись на крихкість, що здається, і грацію, у Богині був на рідкість рішучий і агресивний характер. З тими, що провинилися вона розправлялася без жодного жалю. Окрім цього, Артеміда стежила за тим, аби в світі тварин і рослин завжди панував порядок. Одного разу Артеміда розгнівалась на царя Калідона Ойнея, який забув їй принести перші плоди врожаю, і наслала на місто страшного кабана. Саме Артеміда викликала розбрат серед родичів Мелеагра, який призвів до його страшної смерті. За те, що Агамемнон вбив священну лань Артеміди і нахвалявся своєю влучністю, Богиня зажадала, аби він приніс їй в жертву власну доньку. Непомітно Артеміда знесла Іфігенію з жертовного вівтаря, замінивши її ланню, і перенесла до Тавріди, де донька Агамемнона була жрицею Богині. У давніх міфах Артеміда була зображена в образі ведмедиці. У Аттиці жриці Богині при здійсненні обрядів надівали на себе ведмедячу шкуру. По думці деяких дослідників, у давніх міфах образ Богині співвідносився з Богинями Селеной і Гекатой. У пізній героїчній міфології Артеміда була таємно закохана в красеня Ендіміона. Між тим у класичній міфології Артеміда була дівою і захисницею цнотливості. Вона протегувала Іполіту, який зневажав плотське кохання. У давнину існував звичай: вступаючи до шлюбу дівчата приносили Артеміді спокутну данину, аби відвернути від себе її гнів. У шлюбні покої царя Адмета, що забув про цей звичай, вона запустила змій. Актеон, що випадково побачивши Богиню, яка купалася, загинув страшною смертю: Артеміда перетворила його на оленя, якого розідрали власні собаки. Богиня жорстко карала дівчат, які не змогли зберегти цнотливість. Так Артеміда покарала свою Німфу, яка відповіла взаємністю на кохання Зевса. Святилища Артеміди частіше зводились серед водних джерел, що вважалися символом родючості. В римській міфології їй відповідає Богиня Діана.

Міфологія Давньої ГреціїСтатуя Артеміди (Лувр)

Міфологія Давньої ГреціїСтатуя Артеміди

Грецька богиня Артеміда — Богиня полювання. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.

Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду.

Музи — Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемозіни.

Немезида — Богиня помсти. У обов’язки Богині входило покарання за злочини, спостереження за чесним і рівним розподілом благ серед смертних. Немезида була народжена Ніктою в покарання Кроносу.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися