Арсіноя. Міфологія Давньої Греції

Арсіноя. Міфологія Давньої Греції

Арсіноя (за грецькою міфологією) — годувальниця Ореста, сина Агамемнона і Клітеместри. За Піндаром, вона врятувала Ореста від рук Егісфа і Клітеместри. Після вбивства Агамемнона Клітеместрою і її коханцем Егісфом, Арсіноя врятувала Ореста, відправивши до царської дитячої свого власного сина, аби Егісф вбив його замість Ореста. Коли Орест під чужим ім’ям повернувся до Спарти, аби помститися за вбивство Агамемнона, Клітеместра не впізнала його і послала стару годувальницю Арсіною за Егісфом. Арсіноя відразу впізнала свого вихованця, проте не попередила Егісфа про загрозу і тим самим допомогла Оресту здійснити помсту.

Арсіноя (за грецькою міфологією) — донька царя Псофіди Фегея. Деякі історики вважають, що її звали Алфесібея.

Арсіноя (за грецькою міфологією) — донька Левкіппа, за однією з версій (Аполлодор, Гесіод, Асклепіад) мати Асклепія від Аполлона. Персонаж давньогрецької міфології. Сестра дружин Полідевка і Кастора. Її святилище в Спарті. Їй присвячено водоймище у Мессені.

Арсіноя (за грецькою міфологією) — одна з Гіад, годувальниця Діоніса (Гігін).

Арсіноя (за грецькою міфологією) — згідно беотійським міфам донька Мінія.

Арсіноя (у давнину)— головне місто єгипетської провінції Фаюма, яка має сучасну назву Медінет-ель-Файум, тобто міст давно Файума. До Птоломейського періоду місто називалося Крокоділополісом, від священних крокодилів, які там перебували. Місто Арсіноя лежало по той бік відомого озера Мерідова. У нього можна було попасти відразу після входу до цього оазису, розташованого на захід від Нільської долини. Штучне створення цього озера при 12 династії Манетона (приблизно за 2300 до нашої ери), без сумніву, збігається із заснуванням міста. З цього періоду зберігся ще один чудовий пам’ятник, поблизу від нинішнього села Бегіг, що має форму обеліска з накресленим на ньому ім’ям царя Узуртезена I. Від імені Арсіноя в грецьку добу отримав свою назву номос (округ) Арсіної, поділений згодом на два номоса. Стефан Візантійський налічує 11 міст з цією назвою. Деякі з них були розташовані на берегу Червоного моря і мали важливе значення для мореплавства.

Міфологія Давньої ГреціїКолісниця Бахуса (Джованні Баттіста Піранезі)

Міфологія Давньої ГреціїЦефал і Аврора (Нікола Пуссен, 1624—1625)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Арсіноя. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Меркурій — в римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників, син Майї.

Мінерва — в римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісників.

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися