Аріадна. Міфологія Давньої Греції

Аріадна. Міфологія Давньої Греції

Аріадна (за старогрецькою міфологією) — жриця з острова Наксос. Аріадна була народжена від шлюбу царя Криту Міноса і Пасіфаї. Її сестрою була Федра. Тесей був посланий на острів Крит аби вбити Мінотавра. Зберегти життя і перемогти чудовисько йому допомогла Аріадна, яка пристрасно закохалася в Героя. Вона дала Тесею клубок ниток і гострий клинок, яким він вбив Мінотавра. Йдучи по звивистому Лабіринту, коханий Аріадни залишав за собою нить, що мала вивести його назад. Повернувшись з перемогою із Лабіринту, Тесей забрав з собою Аріадну. В дорозі вони зробили зупинку на острові Наксос, де Герой покинув дівчину, поки вона спала. Покинута Тесеєм Аріадна стала жрицею на острові, а згодом стала дружиною Діоніса. Як весільний дарунок вона отримала від Богів вінець, що сяяв, який скував небесний коваль Гефест. Згодом дар був піднесений на небеса і створив сузір’я Північної Корони. На острові Наксос існував культ поклоніння жриці Аріадні, а в Афінах її почитали перш за все як дружину Діоніса. Найчастіше вираження «нить Аріадни» вживають у переносному значенні.

Міфологія Давньої ГреціїСпляча Аріадна (Ермітаж)

Міфологія Давньої ГреціїАріадна (Джордж Фредерік Воттс, 1890)

Міфологія Давньої ГреціїАріадна (Джон Вільям Вотерхаус, 1898)

Міфологія Давньої ГреціїВакх і Аріадна (Гвідо Рені, 1621)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Аріадна. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діана — в римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяця. Її супроводжував епітет «богиня трьох доріг», що тлумачився як знак потрійної влади Діани: на піднебінні, на землі і під землею.

Діоніс — вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами». Син Зевса і фіванської царівни Семели.

Евменіди — милостиві, доброзичливі Богині — одна із назв жіночих божеств, найбільш відомих під ім’ям Ериній, у римлян Фурії — означає гнівні, люті, Богині-месниці.

Еос (за грецькою міфологією) — Богиня ранішньої зорі, донька Титану Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Селени.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися