Архелай. Міфологія Давньої Греції

  Архелай. Міфологія Давньої Греції

  Архелай (за грецькою міфологією) — син одного із нащадків Геракла Темена. Вигнаний своїми братами з Аргоса, Архелай прийшов до Македонії, де правив цар Кіссей. Коли вороги оточили його царство, він звернувся за допомогою до Архелая, пообіцявши йому у винагороду за порятунок своє місто і царство. Архелай переміг ворогів Кіссея і врятував його. Проте, опинившись під впливом своїх радників Кіссей вирішив не виконувати обіцянку, а вбити Архелая. На дорозі, якою Архелай повертався, була вирита яма. Її наповнили гарячим вугіллям і прикрили легкими гілками. Попереджений оракулом про небезпеку, Архелай уникнув пастки і відправився по дорозі, яку вказала йому коза. Дорога привела Архелай до місця, де він заснував місто, назване їм Ега («коза») (Гігін). Архелай вважався міфічним предком Александра Македонського.

  Міфологія Давньої ГреціїВакх і Аріадна (Якоб Йорданс, 1648)

  Міфологія Давньої ГреціїАтлас і Гесперіди
  (Джон Сингер Сарджент, 1922—1925)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Архелай. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

  Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

  Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.

  Герса — Богиня роси, а її свято називалося Аррефорій.

  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.