Арета. Міфологія Давньої Греції

Арета. Міфологія Давньої Греції

Арета (за грецькою міфологією) — донька царя феакійців Рексенора. Після смерті батька вона вийшла заміж за його молодшого брата Алкіноя, що наслідував трон. Арета славилась доброзичливістю і гостинністю, користувалась у свого народу винятковою повагою і пошаною. Разом із чоловіком вона привітно прийняла викинутого на острів бурею Одіссея, якого зустріла на березі і запросила до палацу її донька Навсікая. До неї першою звернувся Одіссей, прийшовши до палацу Алкіноя з проханням про допомогу. Арета близько до серця прийняла горе Медеї, переслідуваною колхами, і вночі переконала чоловіка винести ухвалу, згідно якої Медею можна було не видавати батьку, якщо вона стане дружиною Ясона. Згодом вони відправили до Ясону вісника з повідомленням про це рішення. Ясон без зволікання одружувся на Медеї. Відсвяткувавши весілля тією ж ночі, вранці цар оголосив про шлюб, що відбувся і колхи залишилися ні з чим. Арета таким чином врятувала Медею (Аполлодор).

Міфологія Давньої ГреціїВакх і Аріадна (Брати Ленен, 1635)

Міфологія Давньої ГреціїМелеагр і Аталанта (Якоб Йорданс, 1624)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Арета. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися