Грецький бог Арес — Бог війни. Міфологія Давньої Греції

Грецький бог Арес — Бог війни. Міфологія Давньої Греції

Арес (за давньогрецькою міфологією) — Бог війни. На відмінність від Афіни Паллади — Богині чесної і справедливої війни, Арес, відрізнявся віроломством і хитрістю та надавав перевагу підступній війні, війні заради самої війни. У творах Гомера можна зустріти ототожнення Ареса з війною і смертоносною зброєю. Негрецьке ім’я Бога свідчить про його фракійське походження. Супутниці Ареса — Богиня розбрату Еріда і кровожерлива Еніо. Його коні (діти однієї із Ериній і Борея) носили імена Полум’я, Шум, Жах, Блиск. Атрибутами Бога вважалися собаки, факел, що горить, і, звичайно ж, спис. Народження Ареса сталося без участі батька — від дотику Гери до чарівної квітки. У пізніших міфах Арес був сином Зевса, який називав його найненависнішим з усіх Богів і стверджував, що не будь Арес його рідним сином, він би давно відправив його до Тартар — туда, де тужать нащадки Урану. В античній літературі зустрічаються згадки про те, що Арес одружився з найкрасившою із Богинь — Афродітою, і інколи навіть називаються діти, які були народжені від цього шлюбу: Ерот (або Ерос), Антерос (ненависть), Гармонія, Фобос (страх), Деймос (жах). «Завдяки» своїм негативним якостям Арес насилу ствердився серед останніх олімпійських Богів і тому в його образі виразно прослідковуються нашарування різних епох. В римській міфології йому відповідає Марс.

Міфологія Давньої ГреціїСкульптура «Голова Ареса»
(римська копія, створена за грецьким оригіналом
420-х рр. до н. е. скульптора Алкамена, початок II ст.)

Міфологія Давньої ГреціїАрес  (римська копія з оригіналу Скопаса)

Міфологія Давньої ГреціїАрес, Афродіта, Ерос (Йоахим Ейтевал)

Міфологія Давньої ГреціїАрес і Зевс (Джованні Баттіста Піранезі)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Грецький бог Арес — Бог війни. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фрасімед — син пілосського царя Нестора, який прибув разом з батьком і братом Антілохом під Іліон. Він командував п’ятнадцятьма кораблями і брав участь в багатьох битвах.

Фріна — знаменита грецька гетера; прославилася тим, що була натурницею знаменитих художників Праксителя і Апеллесу.

ХіронКентавр, син Кроноса і Океаніди Філіри. Хірон народився напівконем-напівлюдиною, оскільки Кронос, захоплений в любовному союзі із Філірою своєю дружиною Реєю, набрав вигляду коня.

Цирцея — могутня чаклунка, донька бога сонця Геліоса і Персеїди. Отруївши свого чоловіка, царя сарматів, вона оселилася на чарівному острові Ея. Лише Одіссей зміг зруйнувати її злі чари через рік після прибуття на острів.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.