Аркас. Міфологія Давньої Греції

Аркас. Міфологія Давньої Греції

Аркас (Аркад) (за грецькою міфологією) — цар Аркадії (її епонім), син Зевса і Німфи Каллісто, яку Зевс перетворив на ведмедицю, аби приховати її від ревнощів Гери (Аполлодор). Аркас був відданий Зевсом на виховання Німфі Майї. Дід Аркаса (з боку матері) Лікаон вбив свого онука і пригостив Зевса приготованою з м’яса Аркаса їжею. Розгніваний Бог перевернув стіл, спопелив житло Лікаона, а його самого перетворив на вовка і воскресив сина (Ератосфен). Ставши мисливцем, Аркас ледь не вбив свою матір, прийнявши її за дику ведмедицю (Овідій, Метаморфози). Аби не допустити цього, Зевс перетворив Аркаса і Каллісто на сузір’я Великої і Малої Ведмедиці (Павсаній).

Міфологія Давньої ГреціїТріумф Вакха і Аріадни
(Аннібале Карраччи, 1597—1602)

Міфологія Давньої ГреціїМелеагр й Аталанта (Якоб Йорданс, 1618)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Аркас. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тесей — син афінського царя Енея і Ефери. Прославився рядом подвигів, подібно до Геракла; викрав разом з Піріфоєм Єлену.

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися