Аркадія. Міфологія Давньої Греції

Аркадія. Міфологія Давньої Греції

Аркадія (у давнину) — центральна країна Пелопоннесу. Ймовірно, отримала свою назву від ведмедів, які у давнину мешкали на її землях. Вона межує на півночі з Ахейею, на западі — з Елідою, на півдні — з Мессенією і Лаконією, на сході — з Арголідою і оточена з трьох сторін потужними гірськими ланцюгами. Аркадія єдина країна Пелопоннесу, якою не торкнулося доричне переселення. Вона зберегла своїх давніх пеласгичних мешканців, які, головним чином, жили скотарством і землеробством, не знали або зовсім замало знали про промисловість, мистецтво (за винятком музики) і науку. Користувалися у останніх греків славою гостинного і побожного народу. Тому новітні поети, особливо творці ідилій, як італієць Саназаро і його імітатори, змальовували Аркадію країною райської невинності, патріархальної простоти вдач і мирського щастя, зробивши її театром своїх поетичних вигадок. Аркадські пастухи, що оспівувалися з фантастичними оздобами, зробилися предметом роду поезії — пасторалі.

Міфологія Давньої ГреціїАмур з’являється під виглядом Асканія
(Джованні Баттіста Тьєполо, 1757)

Міфологія Давньої ГреціїАріадна на острові Наксос
(Джордж Фредерік Воттс, 1875)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Аркадія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Психея — уособлення душі, дихання. Міфи про царівну Психею розповідають про устремління людської душі.

Сізіф — син царя Еола і Енарети, онук Елліна, брат Кретея, Афаманта, Салмонея і інших Героїв, чоловік Плеяди Меропи, батько Главку, дід Беллерофонта. Міфи малюють Сізіфа хитруном, здатним обдурити навіть богів і вступаючим з ними в конфлікти.

Талфібій — вісник, спартанець, разом з Еврібатом був глашатаєм у Агамемнона, виконуючи його доручення. Талфібій разом із Одіссеєм і Менелаєм збирав військо на Троянську війну.

Тевкр — син Теламону і доньки троянського царя Гесіони. Кращий стрілець із лука в грецькому війську під Троєю, де від його руки загинуло понад тридцять захисників Іліона.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися