Арат. Міфологія Давньої Греції

Арат. Міфологія Давньої Греції

Арат (Аратос) із Солоя в Кілікії — грецький поет і філософ, відомий своїми поетичними і прозаїчними творами різного роду. Жив приблизно 270 року до нашої ери. Він обробив, між іншим, хоча й не був астрономом, астрономічну систему Евдоксія Кнідського у грецькому поетичному підручнику, з додатком прикмет погоди. Цей твір вирізняється чистою мовою і добрим складом. Воно збереглося повністю, так само як і деякі з багатьох грецьких коментарів та інших творів, які були про нього написані. До теперішнього часу дійшли також фрагменти вигадувань Арата у латинському перекладі Цицерона і велика частина поетичних творів в перекладі Цезаря Германіка.

Міфологія Давньої ГреціїПсихею відносять на небеса Амури
(Джованні Баттіста Піранезі)

Міфологія Давньої ГреціїВакх і Аріадна (Тиціан, 1522—1523)

Арат. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.

Персей — син Зевса і Данаї, доньки аргосського царя Акрісія. Здолав медузу Горгону і врятував Андромеду від домагань дракона.

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися