Аполлодор. Міфологія Давньої Греції

Аполлодор. Міфологія Давньої Греції

Аполлодор (у давнину) — грецький граматик, який жив у другій половині ІІ столітті до нашої ери. Вивчав філософію у стоїка Діогена, граматику у Арістарха. З творів Аполлодора найбільш важливі вигадування про Богів, коментар до гомерівського списку кораблів, коментар до коміків Епіхарма і Софрона, вигадування по етимології і хроніка, написана ямбічним розміром, в якій він слідує хронологічній системі Ератосфена.

Міфологія Давньої ГреціїАмур оголошує владу Меркурія у Всесвіті
(Есташ Лесюєр)

Міфологія Давньої ГреціїМеркурій і Aргос (Якоб Йорданс, 1620)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Аполлодор. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися