Афаретіди. Міфологія Давньої Греції

Афаретіди. Міфологія Давньої Греції

Афаретіди (за грецькою міфологією) — сини мессенського царя Афарея — Ідас і Лінкей, двоюрідні брати Діоскурів. Були учасниками Калідонського полювання і Походу аргонавтів (Аполлодор). Ідас відрізнявся непомірною силою і гордістю, Лінкей — небувалою гостротою зору, бачив під землею і водою (Піндар, «Немейські оди»). Афаретіди змагалися зі своїми родичами Діоскурамі за наречених і двоюрідних сестер Гілаейри та Феби — доньок Левкіппа, яких Діоскури викрали з Мессенії і взяли в дружини. Крім того, Афаретіди і Діоскури вступили в суперечку із-за розподілу стада биків. Афаретіди загнали биків в Мессенію, але Діоскури виступили у похід і повернули здобич. Діоскури влаштували засідку під час якої Ідас вбив Кастора, а Полідевк — Лінкея. Та Ідас каменем ще вбив Полідевка. За це Зевс вразив Ідаса перуном, а Полідевка возніс на піднебіння безсмертним, і той поділив своє безсмертя з братом (Аполлодор; Піндар, «Немейські оди»). Цей міф пов’язаний з уявленням про пізній героїзм, коли суперництво з Богами призводить до покарання і загибелі зухвалих Героїв.

Міфологія Давньої ГреціїНародження Амура (Есташ Лесюєр, 1645—1647)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон і Дафна
(Джованні Баттіста Тьєполо, 1743—1744)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Афаретіди. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися