Афамант. Міфологія Давньої Греції

Афамант. Міфологія Давньої Греції

Афамант (Атамант) (за грецькою міфологією) — цар племені мінієв в Беотії, син царя Еола, онук Елліна (Аполлодор), коханий Богині хмар Нефели, від союзу з якою народилися Фрікс і Гелла. Згодом Афамант одружився на донці Кадма Іно, що народила синів Леарха і Мелікерта (Аполлодор). За те, що Афамант виховував в своєму будинку Діоніса, відданого Іно після смерті її сестри Семели, ревнива Гера наслала на Афаманта божевілля, в припадку якого той вбив свого сина Леарха. Іно з Мелікертом кинулася в море (Овідій). Вилікувавшись від божевілля, Афамант дізнався від оракула, що він має створити місто там, де йому запропонують пригощання дикі тварини. У північній Греції Афамант зіткнувся зі зграєю вовків, які розбіглися, кинувши м’ясо вбитих ними овець. На цьому місці Афамант заснував місто, назване Афамантієм. Вважаючи Іно мертвою, Афамант одружувся з Фемісто, від якої мав дітей Орхомена і Сфінгія (Гігін). Дізнавшись, що Іно жива, Афамант таємно поїхав до неї. Фемісто, бажаючи згубити дітей Іно, помилково вбила своїх і наклала на себе руки. Афамант — епоним ряду беотійських міст. У міфі про Афаманта помітні казкові мотиви про злу мачуху.

Міфологія Давньої ГреціїВенера, Амур, Вакх і Церера
(Пітер Пауль Рубенс, 1612—1613)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон і Дафна (Джон Вільям Вотерхаус, 1908)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Афамант. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися