Антіной. Міфологія Давньої Греції

Антіной. Міфологія Давньої Греції

Антіной (за грецькою міфологією) — ватажок женихів Пенелопи, що домагалися її руки за відсутності Одіссея, найзнатніший і найзухваліший із них. За його порадою женихи влаштували засідку синові Пенелопи і Одіссея Телемаху, аби вбити його при поверненні на Ітаку (Гомер, «Одіссея»). Їх задум не досяг мети лише завдяки втручанню Афіни, що протегувала Телемаху. Антіной багато разів ображав Одіссея, що з’явився в палац під виглядом убогого мандрівника, і Евмея, який його привів. Він влаштував на потіху женихам бійку Одіссея з жебраком Іром. Загинув від першої ж стріли Одіссея, яка пронизала його горло в той момент, коли він підносив до губ кубок з вином.

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Амур (Пітер Пауль Рубенс, 1614)

Міфологія Давньої ГреціїАпполон і Діана, які б’ють дітей Ніобеї (Валентин Сєров)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Антіной. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аякс — ім’я двох учасників Троянської війни. Обидва воювали під Троєю як претенденти на руку Єлени. В «Іліаді» вони часто разом і порівнюються з двома могутніми левами або биками.

Беллерофонт — один із головних Героїв старшого покоління, син царя Коринфа Главку (за іншими джерелами, бога Посейдона), внук Сізіфа. Первинне ім’я Беллерофонта — Гіппоной.

Гектор — один із головних Героїв Троянської війни. Герой був сином Гекуби і Пріама — царя Трої. За переказами, він вбив першого грека, що ступив на землю Трої.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися