Антілох. Міфологія Давньої Греції

Антілох. Міфологія Давньої Греції

Антілох (за грецькою міфологією) — син Нестора і Еврідіки. Як один із женихів Єлени Антілох був зобов’язаний відправитись на Троянську війну. Але коли Троянська війна розпочалась, він був ще молодий, і лише через два роки приєднався до ахейців. Батько був розгніваний несподіваним приїздом сина і Антілох попросив Ахілла вступитися за нього. Прекрасний і хоробрий хлопець став найближчим другом Ахілла. Гомер згадує, що Антілох приніс Ахіллові звістку про смерть Патрокла і брав участь в похоронних іграх на честь вбитого (Гомер, «Іліада»).
У епічній поемі «Ефіопіда» розповідалось, що Антілох врятував батька, якого тіснив союзник Трої Мемнон, брат Пріама, царь ефіопів. У Нестора коні в упряжі збожеволіли від страху, Антілох у битві врятував батька ціною свого життя. Його прах поховали в могилі поряд з Ахіллом і Патроклом (Піндар). Розгніваний Ахілл виступив проти Мемнона і вбив його також, як він раніше вбив Гектора.

Міфологія Давньої ГреціїАмур і Венера (Джованні Баттіста Піранезі)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон і Марсій (Хосе де Рібера, 1637)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Антілох. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Антігона — донька фіванського царя Едіпа і Іокасти. Супроводжувала вигнаного з Фів сліпого батька у його поневіряннях. Після смерті Едіпа повернулася на батьківщину якраз на початок облоги Фів сім’ю вождями.

Аріаднажриця із острова Наксос, донька царя Криту Міноса і Пасіфаї. Сестра Федри. Аріадна допомогла Тесею зберегти життя і перемогти Мінотавра.

Ахілл — в грецькій міфології один із найбільших Героїв, син царя Пелея, царя мірмідонців і морської богині Фетіди, онук Еака, головний Герой «Іліади».

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися