Антілох. Міфологія Давньої Греції

  Антілох. Міфологія Давньої Греції

  Антілох (за грецькою міфологією) — син Нестора і Еврідіки. Як один із женихів Єлени Антілох був зобов’язаний відправитись на Троянську війну. Але коли Троянська війна розпочалась, він був ще молодий, і лише через два роки приєднався до ахейців. Батько був розгніваний несподіваним приїздом сина і Антілох попросив Ахілла вступитися за нього. Прекрасний і хоробрий хлопець став найближчим другом Ахілла. Гомер згадує, що Антілох приніс Ахіллові звістку про смерть Патрокла і брав участь в похоронних іграх на честь вбитого (Гомер, «Іліада»).
  У епічній поемі «Ефіопіда» розповідалось, що Антілох врятував батька, якого тіснив союзник Трої Мемнон, брат Пріама, царь ефіопів. У Нестора коні в упряжі збожеволіли від страху, Антілох у битві врятував батька ціною свого життя. Його прах поховали в могилі поряд з Ахіллом і Патроклом (Піндар). Розгніваний Ахілл виступив проти Мемнона і вбив його також, як він раніше вбив Гектора.

  Міфологія Давньої ГреціїАмур і Венера (Джованні Баттіста Піранезі)

  Міфологія Давньої ГреціїАполлон і Марсій (Хосе де Рібера, 1637)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Антілох. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Антігона — донька фіванського царя Едіпа і Іокасти. Супроводжувала вигнаного з Фів сліпого батька у його поневіряннях. Після смерті Едіпа повернулася на батьківщину якраз на початок облоги Фів сім’ю вождями.

  Аріаднажриця із острова Наксос, донька царя Криту Міноса і Пасіфаї. Сестра Федри. Аріадна допомогла Тесею зберегти життя і перемогти Мінотавра.

  Ахілл — в грецькій міфології один із найбільших Героїв, син царя Пелея, царя мірмідонців і морської богині Фетіди, онук Еака, головний Герой «Іліади».

  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Комментарии закрыты.