Антіклея. Міфологія Давньої Греції

  Антіклея. Міфологія Давньої Греції

  Антіклея (за грецькою міфологією) — донька Автоліка, дружина Лаерта, матір Одіссея. Втративши надію на повернення сина, Антіклея померла від туги і зустрілася з сином лише в Аїді, куди Одіссей спустився живим, аби дізнатись від Тіресія про своє майбутнє (Гомер, «Одіссея»). За однією із версій міфу, Антіклея, вже призначена дружиною Лаерту, зійшлася з Сізіфом, що гостив в будинку її батька та від якого і народила Одіссея (Еврипід, Іфігенія). У гомерівській «Одіссеї» у розповіді Евмея згадується молодша донька Антіклеї Ктімена (яка більш в міфах ніде не зустрічається).

  Міфологія Давньої ГреціїАмур розв’язує пояс Венері (Джошуа Рейнольдс, 1788)

  Міфологія Давньої ГреціїАполлон і Марсій (П’єтро Перуджино, 1495)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Антіклея. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

  Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

  Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.

  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Комментарии закрыты.