Антей. Міфологія Давньої Греції

Антей. Міфологія Давньої Греції

Антей (за грецькою міфологією) — син Посейдона і Богині землі Геї, велетень. Його місцеперебування — Лівія, де він знищує чужоземців, викликаючи їх на бій. Славився невразливістю, але був невразливий до того часу, доки торкався до матері-землі. Геракл на шляху до саду Гесперід зустрів Антея і здолав його, відірвавши від землі і задушивши в повітрі (Лукан, Фарсалія). Міф про Антея відображає боротьбу Героїв зі світом хтонічних чудовиськ. Перемога над Антеєм була змальована на фронтоні храму Геракла у Фівах (Павсаній).

Міфологія Давньої ГреціїГеракл і Антей (Ханс Бальдунг, 1530)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Антей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із давніх, але був мало поширений у Греції.

Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.

ФебаТитаніда, донька Урану і Геї, сестра і дружина Яку, мати Лето і Астерії, бабка Аполлона і Артеміди. Феба — годувальниця Аполлона. Вона володіла прорицалищем з храмом і оракулом в Дельфах після Феміди, потім подарувала його онукові.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися