Анкей. Міфологія Давньої Греції

Анкей. Міфологія Давньої Греції

Анкей (за грецькою міфологією) — син Лікурга, батько Агапенора, родом з Тегєї, учасник Походу аргонавтів. Силою поступався лише Гераклу. За Аполлодором, Анкей загинув під час Калідонського полювання від вепра. Син його Агапенор, ватажок аркадян (Гомер, «Іліада»), на дорозі з-під Трої додому був занесений на Кіпр і заснував там місто Пафь зі святилищем Афродіти.

Анкей (за грецькою міфологією) — син Посейдона (або Зевса) і Астідамії, правитель лелегів, чоловік Самії, учасник Походу аргонавтів. За Аполлодором, Анкей став керманичам після смерті Тіфія. Павсаній розповідає, що повернувшись додому, Анкей пригадав старе передбачення, що йому ніколи не випити вина від тієї лози, яку він посадив перед відплиттям. Анкей наповнив кубок вином і призвав віщуна, аби спростувати його слова. У відповідь віщун виголосив фразу, що стала згодом знаменитою: «Багато що може статися, доки підносиш чашу до губ» (дослівно, «між краєм келеха і краєм губ завжди досить відстані і часу»). У цей момент слуга повідомив, що дикий вепр розоряє виноградники. Так і залишивши кубок незайманим Анкей схопив зброю і побіг. Звір, що причаївся в кущах, напав на Анкея і вбив його.

Анкей (за грецькою міфологією) — етолійський Герой. У Гомера Анкей кулачний боєць, переможений Нестором.

Міфологія Давньої ГреціїАмур між трояндами (Жан-Оноре Фрагонар)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон і музи на горі Гелікон (Клод Лоррен, 1680)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Анкей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися