Андрос. Міфологія Давньої Греції

Андрос. Міфологія Давньої Греції

Андрос — найпівнічніший із тих, що належать Греції Цікладських островів, утворює таким чином південно-східне продовження Евбеї, від якої він відокремлений протокою шириною п’ятнадцять кілометрів. Раніше острів був населений карійськими морськими розбійниками, згодом пеласгами та іонійцями. У VII столітті до нашої ери Андрос заснував декілька колоній на фракійському півострові Халкідіка. Після закінчення персидських воєн він знаходився під владою афінян, від яких мав багато утисків. Згодом їм оволоділи македонці, і коли вони були переможені римлянами, Андрос був відданий у володіння пергамскому цареві Атталу, але після смерті останнього царя династії Атталідов Андрос знову перейшов до римлян.

Міфологія Давньої ГреціїВенера і Амур (Жан-Оноре Фрагонар)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон і музи (Клод Лоррен, 1652)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Андрос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Паллант — син Геї і Урану. Під час Гігантомахії Афіна скрушила хтивого Палланта уламком скелі, а потім зідрала з нього, ще живого, шкіру, щоб зробити собі егіду.

Перс — молодший Титан. Син Крія і Еврібеї. Муж Астерії, батько Гекати.

Прометей — син Титану Япета і Океаніди Клімени, за іншою версією — Асії або богині правосуддя Феміди. Дарував людям божий вогонь, захований громовержцем Зевсом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися