Андромеда. Міфологія Давньої Греції

Андромеда. Міфологія Давньої Греції

Андромеда (за грецькою міфологією) — донька Касіопеї і ефіопського царя Кефея. Коли мати Андромеди, гордившись своєю красою, заявила, що вона прекрасніша за морські божества Нереїд, ті поскаржилися Богу морів Посейдонові. Бог помстився за образу, наславши на Ефіопію потоп і страшне морське чудовисько, що пожирало людей.
За передбаченням оракула, аби уникнути загибелі царства, слід було принести жертву: віддати Андромеду на поживу чудовиська. Дівчину прикували до скелі на березі моря. Там її побачив Персей, що пролітав поряд з головою горгони Медузи у руках. Він закохався в Андромеду і отримав згоду дівчини і її батька на шлюб у разі перемоги над чудовиськом. Отримати перемогу над драконом Персею допомогла відрубана ним голова Медузи, погляд якої перетворював все живе на камінь. В пам’ять про подвиги Персея Афіна помістила Андромеду на небозводі неподалік від сузір’я Пегаса. Імена Кефей (Цефей) і Касіопея також увічнені в назвах сузір’їв.

Міфологія Давньої ГреціїПерсей звільняє Андромеду
(Паоло Веронезе, 1576—1578)

Міфологія Давньої ГреціїАндромеда (Гюстав Дорі, 1869)

Міфологія Давньої ГреціїПерсей і Андромеда (Жан Огюст Домінік Енгр)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Андромеда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

КойТитан, син Урану і Геї, брат і муж Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію. Брав участь в Титаномахії і був разом з братами скинутий Зевсом в Тартар.

Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися