Андромаха. Міфологія Давньої Греції

Андромаха. Міфологія Давньої Греції

Андромаха (за грецькою міфологією) — дружина Гектора. Батьком Андромахи був Еетіон, цар мізійського міста Фіви. Під час Троянської війни Фіви були взяті і розорені Ахіллом, який вбив Еетіона і семерих братів Андромахи (Гомер, «Іліада»). У «Іліаді» Андромаха зображується вірною і люблячою дружиною Гектора, яка передчуває небезпеку (у сцені прощання Гектора з Андромахою), що йому загрожує, і гірко оплакує чоловіка після його смерті. Після взяття Трої ахейцями Андромаха позбавляється свого єдиного сина Астіанакта і як полонянка сина Ахілла Неоптолема (Пірра) вимушена отправиться за ним до Греції. У трагедії Еврипіда «Андромаха» змальована її гірка доля і утиски з боку дружини Неоптолема Герміони. Після загибелі Неоптолема у Дельфах Андромаха переїжджає до Епір разом з Eленом, чиєю дружиною вона стає. У Епірі Андромаху застає під час своїх мандрів Еней (Вергілій, «Енеїда»). Від Неоптолема Андромаха мала трьох синів, у тому числі Молосса (Героя-епоніма царства молоссів в Епірі) і Пергама. Разом з Пергамом Андромаха після смерті Єлени повернулась в свою рідну землю Мізію, де Пергам заснував місто, назване його ім’ям. У історичний час тут існувало святилище, присвячене Андромасі (Павсаній). Сцена прощання Гектора з Андромахою втілювалась в античному образотворчому мистецтві, з 15 століття — в європейському мистецтві; у 17—18 століттях набув поширення сюжет «скорботна Андромаха».

Горе Андромахи (Жак Луї Давид, 1782) (Горе Андромахи (Жак Луи Давид, 1782)), картинка Андромахи, статуя Андромахи фото, статуя Андромахи, фото Андромахи, статуя Андромахи фото, фото Андромахи, Андромахи статуя, статуя Андромахи, статуя Андромахи фото, Изображения Андромахи, Зображення Андромахи

Горе Андромахи (Жак Луї Давид, 1782)
(Горе Андромахи (Жак Луи Давид, 1782))

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Андромаха. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіперіон (дуже високий) — Титан, син Урану і Геї, чоловік своєї сестри Тейї, батько Геліоса, Селени і Еос. Гіперіон — «сяючий» бог, що буквально «йде вгорі», тобто, по піднебессю.

Іапет (Япет)Титан, син Урану і Геї, чоловік Океаніди Клімени (або Океаніди Асії), яка народила йому Атланта, Менетія, Прометея і Епіметея. Іапет — учасник Титаномахії; був скинутий Зевсом в Тартар, поділивши долю братів. Є прародителем людського роду.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися