Андрогей. Міфологія Давньої Греції

  Андрогей. Міфологія Давньої Греції

  Андрогей (за грецькою міфологією) — один із синів царя Криту Міноса і Пасіфаї. Прославився тим, що переміг усіх учасників Панафінейських ігор в Афінах і накликав заздрість афінського царя Егея, який аби згубити Андрогея, відправив його на полювання за марафонським биком. Під час полювання Андрогей був вбитий биком (за іншою версією міфу був вбитий у Фівах заздрісниками після перемоги на іграх на честь Лая) (Аполлодор). Ім’я Андрогей (від грецького кореня andr) вказує на мужність. Мінос дізнався про смерть сина у той момент, коли приносив жертви Харитам на острові Парос, тому з того часу жертвоприношення цим Богиням тут відбувалось без музики і вінків.

  Міфологія Давньої ГреціїВенера і Амур (Жан-Оноре Фрагонар, 1760)

  Міфологія Давньої ГреціїАполлон і музи (Джон Сингер Сарджент, 1916—1921)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Андрогей. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.

  Цербер — дитя Єхидни. Трьохголовий пес, на шиї якого рухаються з шипінням змії, і замість хвоста у нього отруйна змія. Служить Аїду (богові Царства мертвих), стоїть і охороняє його вхід. Стежив за тим щоб ніхто не вийшов з підземного царства мертвих, адже з царства мертвих немає повернення.

  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Комментарии закрыты.