Римський бог Амур — бог кохання

  Римський бог Амур — бог кохання

  Амур (за римською міфологією) — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі. Амур — єдине божество у свиті Афродіти, яке користувалося справжнім божеським поклонінням. Потос, Гімерос і Гіменей є не що інше, як алегоричні образи, якими позначаються витікаючі від богині любові дії. Ерот вважався сином Афродіти та Ареса, і його уявляли як хлопчика чарівної краси. Його постійна зброя — золотий лук, з якого він нишком і без промаху пускає свої стріли, збудливі, згубні, але в той самий час і солодкі муки кохання. Їх дії не може опиратися сам Зевс — таким чином любов визнається непереможною силою природи. Під впливом думки, що єдина мета кохання — взаємність, фантазія поетів створила Ероту брата і товариша в особі Антероса, який, звичайно, повинен був мати матір’ю також Афродіту. Маленький Ерот, як свідчить міф, не зростав і не розвивався, і тоді його мати за порадою Феміди дала йому в товариші маленького брата: відтоді хлопчик став рости і був веселий, коли брат знаходився з ним, і сумний за його відсутності. Ерот користувався поклонінням не лише як бог кохання між чоловіком і жінкою, але і чоловічої дружби. Тому його зображення було в гімназіях між статуями Гермеса і Геракла, і спартанці приносили йому жертви перед битвою, чим вони зобов’язувалися вірно і твердо триматися один одного і надавати взаємну допомогу в хвилину небезпеки. Римляни називали Бога любові Амуром або Купідоном, проте він ніколи не користувався у них офіційним поклонінням. У витворах давнього мистецтва Ерот зазвичай є крилатим; його атрибути — лук, стріли, палаючий факел, він часто буває також увінчаний трояндами. У грецькій міфології Амуру відповідає Ерот.

  Міфологія Давньої ГреціїАмур (Етьєн Фальконе, після 1757 р.)

  Міфологія Давньої ГреціїАмур і Психея (Антоніо Канова. 1793 р.)

  Міфологія Давньої ГреціїТанець Амура (Жан-Франсуа Мілле, 1860)

  Міфологія Давньої ГреціїАмур (Парміджаніно, 1523—1524)

  Міфологія Давньої ГреціїАмур і Психея (Вільям Адольф Бугро, 1899)

  Міфологія Давньої Греції

  Амур (Антуан Ватто, 1715)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Римський бог Амур — бог кохання

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  КойТитан, син Урану і Геї, брат і муж Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію. Брав участь в Титаномахії і був разом з братами скинутий Зевсом в Тартар.

  Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

  Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.

  Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

  Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.