Амфітріта. Міфологія Давньої Греції

Амфітріта. Міфологія Давньої Греції

Амфітріта (за грецькою міфологією) — одна із Нереїд, Богиня моря, донька Нерея і Доріди (Гесіод), дружина Посейдона. Владика морів Посейдон одного дня побачив її, коли вона водила хоровод зі своїми сестрами на березі острова Наксос. Він зачарувався нею, але Амфітріта хотіла залишатися дівою і сховалася від залицянь у Титана Атланта. За однією з версій міфу, Посейдон викрав її, за іншою — вона сховалась від його кохання в одній із печер Океану. Її приклад наслідували й інші Нереїди. Посейдон послав на розшуки Амфітріти дельфіна, який знайшов її і настільки дипломатично зробив справу, що Нереїда погодилася стати дружиною Посейдона (у вдячність Посейдон помістив дельфіна серед зірок (Ератосфен)). Гомер згадує Амфітріту як Богиню хвиль, якій підвладні морські чудовиська. Але у нього вона ще не є дружиною Посейдона. Від союзу з Посейдоном у неї народились Тритон, Рода і Бентесікіма. Цец розповідає, що одного дня Амфітріта, обурена інтересом свого чоловіка до красуні Скілли, перетворила її на чудовиська, підкинувши до озеро, де купалася Скілла чарівні трави, але за іншою версією це зробила чарівниця Кірка. Зображалась Амфітріта такою, що мчиться по морю на колісниці з морської мушлі, запряженої дельфінами або морськими кониками, у супроводі інших Нереїд і Тритонів. Почиталася разом з Посейдоном (у Гомера Амфітріта жодного разу не згадується у поєднанні з іншим божеством). Культ Амфітріти, ймовірно, догрецького походження, подібно до культу Фетіди та інших морських жіночих божеств.

Міфологія Давньої ГреціїМарс, Венера і Амур (Джованні Доменіко Тьєполо,1757)

Міфологія Давньої ГреціїАполлон, який відкриває
своє божественне походження пастушці Іссе
(Франсуа Буше, 1750)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Амфітріта. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Харібда — чудовисько, що мешкає у вузькій протоці під скелею, на якій зростає смоковниця. Чудовисько у вигляді страшного виру. Тричі в день Харібда заковтує чорну воду, а потім її викидає. З водою вона може ковтати і цілі кораблі разом з моряками.

Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися